11
2009Plavški Rovt
Primorsko-štajerska naveza, Milan in Mojca, vedno poskrbita za dobro voljo. Ker sta ravno v obdobju gnezdenja (urejanja stanovanja) in so njune baterije skoraj prazne, sva jih z Bojano zvabila na narcisoidno Gorenjsko.
Plavški Rovt nad Jesenicami je bil pravi kraj za to. Sneg je ravno odlezel in razgibane travnike so pobelile narcise – ključavnice.
Sprehod med belimi poljanami dišečih narcis po lično speljanih potkah nam je postregel z enkratnim doživetjem.
Za travnike skrbijo domačini, ki s pravočasno košnjo omogočijo narcisam, da nam vsako leto priredijo enega od najbolj nenavadnih tednov v Karavankah. Kot pravijo, vsega lepega je hitro konec.
Narcise se za letos poslavljajo, že kmalu pa bo letošnji prirastek skakljal tod okoli.
Primorsko-štajerska naveza se kar ni in ni mogla načuditi vedno novim in novim travnikom, polnih belih zvezdic.
Tudi sama sta kot dve sijoči zvezdi, vedno zabavna, sproščena in dobrovoljna. In nič kaj narcisoidna.